Mineral Baz Yağlı Gresler

Açık dişli sistemlerde kullanılmak üzere özel olarak üretilen aşırı basınca dayanıklı mükemmel yapışma kabiliyetine sahip molibdendisülfit içerikli mineral baz yağlı açık dişli gresidir. İçerisindeki yapışma arttıran katkılar sayesinde yüzeye mükemmel yapışma sağlar. İçerdiği katı yağlayıcılar daha önce hasar görmüş dişlilerin yüksek performansla çalışmasını sağlar. MOLYKOTE 165 LT genel olarak ekskavatör açık dişlileri, kırıcılarda, vidalı millerde, ağır yük altındaki dişli rotlarda ve darbeli yüke maruz açık dişlilerde kullanılır.

Tribology
Krafft

Oberon
Super Lube

Molykote
CRC
Aervoe
YAĞLAYICILAR
Genel Yağlar
Özel Yağlar
Mineral Baz Yağlı Gresler
Toz Yağlayıcılar MoS2
Yarı Sentetik Baz Yağlı Gresler
Sentetik (Silikon) Baz Yağlı Gresler
Sentetik (PFPE) Baz Yağlı Gresler
Özel Ürünler
Pasteler; Cıvata Montajı, Genel Montaj ve Kaynama Önleyici
Gres-Pasteler - Yüksek Sıcaklık Film ve Sürekli Yağlama
Katkılar M0S2
Sentetik (Flor-Silikon) Baz Yağlı Gresler
Zincir Yağları
Kaplamalar-Kuru Film Yağlayıcılar
Sentetik (PAO) Baz Yağlı Gresler
Sentetik (POE) Baz Yağlı Gresler
Sentetik (Fenil Eter) Baz Yağlı Gresler
YAPIŞTIRICILAR
Silikonlar
Epoksiler
Poliüretanlar
Diğer Yapıştırıcılar ve Temizleyiciler
DİSK ve YAYLAR

design by Free Ajans
00 NLGI ya sahip halat ve kapalı sistem dişli kutusu yağlayıcısıdır. Özellikle halatlarda mükemmel yağlama ve koruma sağlar. İyi sızma özelliği sayesinde halatların ömrünü uzatarak üstün bir performans gösterir. Deniz suyuna karşı mükemmel dayanımı sayesinde gemicilik sektöründeki halatlarda kullanılabilir. Kapalı dişli sistemlerinde içeriğinde bulundurduğu MoS2 sayesinde aşınmaları önler, mevcut aşınmalarda dahi üstün performans gösterir. Aşırı yüklere karşı dayanımı mükemmeldir.
165 LT
BR-2 PLU
Çok amaçlı ağır hizmet gresidir. Yüksek kaliteli lityum sabunlu gres maksimum orandaki katı yağlama maddelerinin yanı sıra MoS2 de içermektedir. Basınca karşı direnme gücü çok iyidir. Ağıryük altındaki yüzeylerde meydana gelen katı yağlama filmi sayesinde yağsız kalma durumunda bile yağlamayı sağlar ve ilave yağlama süresini uzatır. MOLYKOTE BR 2 plus genel olarak her türlü bilyeli, kaymalı yatak ile kılavuzlar, mafsallar ve kamalı millerde, düşük devirli ve darbeli basınçlara maruz kalan, açıkta çalışan yağlama noktalarında kullanılır.
LONGTERM 2 PLUS
Aşırı basınçlara maruz kalan, orta dereceli hız sınırlarına yaklaşan, sürtünme pası tehlikesi, oluk oluşumu (Brinel Efekti) ve nem tehlikesi olan makine elemanlarının yağlanmasında kullanılır. MOLYKOTE Longterm 2 Plus genel olarak rulmanlı yataklar, kaymalı yataklar, mafsallar ve kamalı miller, kara taşıtları, demiryolu taşıtları, ve ağır sanayi makinelerinin manivela ve amortisör bağlantı noktalarında kullanılır. Suyla yıkanmaya karşı mükemmel dayanımı vardır. Deniz suyuna temas halinde dahi korozyona karşı koruyuculuğu en önemli özelliklerindendir
LONGTERM 00
MOLYKOTE Longterm 2/78 aşırı basınçlara maruz kalan, orta dereceli hız sınırlarına yaklaşan, sürtünme pası tehlikesi, olukoluşumu (Brinel Efekti) ve nem tehlikesi olan makine elemanlarının yağlanmasında kullanılır. MOLYKOTE Longterm 2/78 genel olarak otomobil rot bağlantılarında, aks bağlantılarında ve aks başlarında kullanılır.
LONGTERM 2/78 - 25 kg 384
MOLYKOTE Longterm W 2 düşük ve orta dereceli basınçlara maruz kalan, yüksek hız sınırlarına yaklaşan, temiz, kirlenme istenmeyen, bilhassa suyla temas ve sürtünme pası tehlikesi olan makine elemanlarının yağlanmasında kullanılır. MOLYKOTE Longterm W 2 genel olarak gıda, eczacılık, tekstil endüstrisindeki makinelerin, kağıt imalatı, ev eşyaları ve ölçme makinelerinin yataklarında kullanılır.
LONGTERM W 2 - 25 kg 384
Katı yağlayıcılar içeren yüksek ısı ve basınç gresidir. Laklama ve kurutma fırınları, vulkanizasyon ve ısıtma konveyör bantları rulmanlarında.elektrik motorlarının yağlanmasında kullanılır. İçerisinde bulunan bentonit katkısı nedeniyle damlama yapmaz. Özellikle elektrik motoru fan yataklarında damlama kötü sonuçlara neden olacağından güvenle kullanılabilir.
FB 180
MOLYKOTE 1102 gaz musluklarının bilhassa doğal gazlı olanların yağlanmasında kullanılır. MOLYKOTE 1102 genel olarak doğalgaz tesisatlarının ana ve yan kollarındaki açma kapama vanalarında, ufak çaplı gaz musluklarının yağlanmasında kullanılır.
1102
Mineral yağ bazlı, 1 NLGI lı, plastiklerle uyumlu, ağır basınçlara dayanıklı katı yağlayıcılar ihtiva eden dişli gresidir. Özellikle plastik dişlilerin yağlanmasında kullanılabilir.
G-67
Plastiklerle uyumlu ağır hizmet gresidir. NLGI değeri 1-2 arasıdır. Genellikle plastik dişlilerin yağlanmasında düşük ve orta hızlarda mükemmel yağlama performansı sağlar.
X5 6020
Yüksek yağlayıcı maddelerin tesadüfi gıda temasına izin veren FDA 21 CFR 1789.3570 şartnamesine uygun genel amaçlı grestir. Özellikle düşük devirle dönen rulman, zincir, dişli mekanizmalarında gıda ile temas edebilecek yağlama noktalarında güvenle kullanılabilir. Yüksek yük taşıma kapasitesine sahiptir. Suyla yıkanmaya karşı mukavimdir.
WHITE EP BEARING GREASE
Genel amaçlı içerisinde katı yağlayıcılar içermeyen grestir. MOLYKOTE Multilub düşük/normal basıncın ve orta dereceli hızların, nem ve su sıçramasının olduğu yağlama noktalarında kullanılır. MOLYKOTE Multilub plus genel olarak her türlü bilyeli yatak, kaygan ve düz yatak ile kılavuzlar, mafsallar ve kamalı millerde, kullanılır.
G-67
Genel amaçlı poliürea kalınlaştırıcılı yüksek sıcaklık, ağır hizmet rulman gresidir. Fan yataklarında, elektrik motorlarında, su pompası rulmanlarında, kimya ve kağıt endüstrisindeki kurutma fırınlarında kullanılabilir. Damlama noktası 250 °C.
G-0100
Sulu ve nemli uygulamalar için kullanılan kalsiyum kompleks ağır hizmet yatak gresidir. Geniş sıcaklık aralığında kullanılabilir ve suyla akıp gitmeye karşı mükemmel direnç özelliği sunar. Molykote G-0102 pasa ve aşınmaya karşı eşsiz bir koruma sağlar. Damlama noktası 300°C.0
G-0101
Yüksek devir uygulamaları için mineral yağ bazlı lityum sabunlu grestir. Raylarda, asansör yataklarında, elektrik motorlarında kullanılabilir. Damlama noktası 260 °C.
G-0102
Yağlayıcı maddelerin tesadüfi gıda temasına izin veren FDA21 CFR 1789.3570 şartnamesine uygun 0 NLGI lı genel amaçlı yumuşak grestir. Alüminyum kompleks sabunlu mineral baz yağlıdır. Damlama noktası 216 °C dir. Gıda üretim makinelerindeki zincir ve dişli sistemlerinde kullanılabilir. Suylayıkanmaya karşı dirençlidir. Yüksekyüktaşıma kabiliyetine sahiptir.
G-0050
Yağlayıcı maddelerin tesadüfi gıda temasına izin veren FDA21 CFR 1789.3570 şartnamesine uygun 1 NLGI lı genel amaçlı grestir. Alüminyum kompleks sabunlu mineral baz yağlıdır. Damlama noktası 232 °C dir. Gıda üretim makinelerindeki zincir, dişli ve rulmanlarda kullanılabilir. Suyla yıkanmaya karşı dirençlidir. Yüksek yük taşıma kabiliyetine sahiptir.
G-0051